Parlamentul European în dialog cu studenții

Miercuri, 5 aprilie, Biroul Parlamentului European în România organizează un nou seminar #UniPE – Parlamentul European în dialog cu studenții”, cu studenții facultății Facultatea de Științe Politice, Filosofie și Științe ale Comunicării – UVT din cadrul Universității de Vest din Timișoara.

Studenții vor avea ocazia de a dialoga cu deputați în Parlamentul European, precum și cu jurnaliști, pe tema dezinformării și a rolului UE în combaterea acestui fenomen. De asemenea, un reprezentant al Biroului le va prezenta participanților oportunitățile pe care Parlamentul European le oferă tinerilor.

Acest eveniment face parte din noul nostru program #UniPE – Parlamentul European în dialog cu studenții, prin care dorim să colaborăm cu cât mai multe facultăți de prestigiu din România, pentru a aduce teme de interes european în sfera de dezbatere a tinerilor, în special a studenților