Evaluarea cadrelor didactice de către studenți

Pentru a efectua procesul de evaluare, studenții trebuie să acceseze platforma https://evaluare.uvt.ro/, să se conecteze cu contul instituțional @e-uvt.ro și să acceseze secțiunea „Evaluare didactică”. Platforma de evaluare va fi deschisă până luni, 17.01.2022, ora 08:00.

Chiar dacă pe platformă studenții se autentifică cu contul de e-mail de e-uvt și parola proprie, procesul de evaluare a cadrelor didactice de către studenți este 100% anonim, răspunsurile fiind criptate în așa fel încât să nu poată fi identificați autorii răspunsurilor, astfel că trebuie să încurajăm studenții să răspundă cât mai sincer tuturor întrebărilor din chestionare.

Scopul evaluării cadrelor didactice de către studenți este de a colecta opiniile și feedbackul acestora cu privire la procesul educațional pe care l-au parcurs în acest semestru, în vederea îmbunătățirii activității cadrelor didactice și a serviciilor educaționale oferite de Universitatea de Vest din Timișoara.

Dacă studenții întâmpină dificultăți în procesul de evaluare, pot transmite un e-mail la adresa edu@e-uvt.ro.